Erkeklere Has Kötü Alışkanlıklar

Fiziksel gücü, cesareti, savaşçı ruhu, sert mizacı sayesinde erkekler zorlu şartlara ve koşullara daha dayanıklıdır. Kadınlara nazaran sahip oldukları bu özellikler onların bir başka konuda yetersiz kalmalarına neden olmuştur. Bakım konusunda erkekler ciddi anlamda özensiz ve kontrolsüzdür.

Çok Fazla Kahve İçmek

Çok Fazla Kahve İçmek

Sahip oldukları kötü alışkanlıklar pek çok erkekte olması nedeniyle de sıradan bir durum halini alıyor ki bu da son derece yanlıştır. Bu yanlışların başında dış görünüşe önem vermemek geliyor. Kıyafetten kişisel bakıma kadar erkekler zorunlu olmadıkça bakım yapmaktan kaçınıyorlar. Bu alışkanlık vazgeçilmesi gereken durumların başında geliyor.

Hareketsiz Yaşam

Kuru Kuruya Tıraş Olmak

Kuru Kuruya Tıraş Olmak

Tüm hafta boyunca evden işe akıp giden bir hayatta, hafta sonları halı saha maçı yapmak, yaşama hareketlilik katmaz. Sabahın erken saatlerinde ya da akşam yemeğinden sonra belirli sürelerde yapılacak bir gezintiyle hareketli ve sağlıklı bir yaşam elde etmek mümkün.

Sigara, alkol, çok fazla kahve ve kuru tıraş ise diğer kötü alışkanlıklar olup bunlar doğrudan cilde ve sağlığa zarar verir. Sigara ve alkol bırakılmalı, kahve ideal seviyede içilmeli, tıraş içinde köpük veya jeller tercih edilmeli.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir