Eskiyen Deriyi Parlatma

Çok uzun yıllardır hayatın her alanında yaygın olarak kullanılmakta olan deriler hem dayanıklı yapıları hem de son derece şık görünümleri ile oldukça kullanışlı ürün grupları olarak öne çıkıyor. Günümüzde de yaygın olarak kullanılmakta olan deriler pek çok farklı alanda kullanılıyor. Derinin kullanım alanları arasında özellikle giyimden mobilyaya, ayakkabıdan aksesuara kadar pek çok farklı alanda kullanılabiliyor.

Eskiyen Deriyi Parlatma

Eskiyen Deriyi Parlatma

Deri Nasıl Parlatılır?

Mobilya ürünlerindeki derilerde zaman içerisinde kullanımdaki yoğunluk ve dış etmenler dolayısı ile de derinin parlaklığı gitmeye başlar. Bu durumda son derece sönük bir koltuk haline dönüşmesine neden olabiliyor. Buna karşın günümüzde deri parlatma uygulamaları bulunuyor. Bu deri koltukların deri kısımlarının farklı yöntemleri kullanarak, parlatmak mümkündür.

Deri Mobilya

Deri Mobilya

Son derece basit bir uygulama ile derinin parlak bir görünüme yeniden kavuşabilmesi sağlanabiliyor. Bu uygulama için beyaz sirke ve keten tohumu yeterlidir. Bu iki ürünü de ufak bir çay bardağı içerisinde karıştırdıktan sonra deri yüzeyine sürülmesi gerekiyor. Bu noktada istenirse boş bir fıs fıs şişesi ile püskürterek de deri yüzeyine uygulanabiliyor. Karışım deri üzerinde kurumadan bir bez ile sildikten sonra derinin yeniden parlamasını sağlanıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir