Esmer Tenlilere Makyaj Önerileri

Nicole Scherzinger,Nurgül Yeşilçay ve Çağla şikel gibi ünlülerin tenine sahipseniz sizlere önerecemiz makyaj alternetifleriyle birkaç adımda daha şık ve buğulu bir yüze sahip olabilirsiniz. Genellikle esmer ve buğday tenli kadınlar gözlerini ön plana çıkarak bir makyajı tercih etmelilerdir. Kahvenin ve goldun tüm tonlarını genelde bu renk tendeki kadınlarda uyum sağlar. Dilerseniz sizde 2015’in renk katoloğundaki kahve ve toprak tonlarına göz gezdirebilir ve renk tonları hakkında fikir edinebilirsiniz.

esmer ten makyajı

esmer ten makyajı

Pembe ve açık tonların renklerini allık seçiminizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz fakat allık kullanımızda da genelde diğer ürünlerde olduğu gibi doğallığınızdan taviz vermemeye dikkat edin. Bu hem daha güzel hem de daha doğal bir görüntü için gerekli bir altın kuraldır.

esmerler için makyaj

esmerler için makyaj

Açık Tonlarda Ruj Seçmeye Çalışın !

Eğer esmer ve buğday tene sahipseniz ruj seçimlerinizde de açık renkleri seçemeye çalışmalısınız. Örneğin: Bu renkler kırmızın açık tonları ve pembenin ara tonlar olabilir. Yine dudaklarınızda verebileceğiniz ıslak ve hafif pırıltı doğallığınızı kaybetmenize engel olmayacaktır.

esmer tenlerde makyaj

esmer tenlerde makyaj

Gözleriniz iddialı ise sade ve açık tonlarda bir ruj tercih ederek doğallığınızı koruyabilirsiniz. Bunun tam tersi yani dudaklarınızda bir renklilik söz konusuysa gözlerinizi daha sadece tutmaya çalışarak dengeyi korumalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir