Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Küçük ölçekli esnaf olmanız kredi almanıza engel değil. Sizler de esnaf kredilerinin uygun faizleri ile kredi alarak işinizi büyütebilir ya da var plan borçlarınızı ödeyerek daha rahat bir şekilde işinize odaklanabilirsiniz. Esnaf kredilerinin özelliklerinin en başında düşük faiz oranları geliyor. Bu yol ortalama olarak verilen esnaf kredisi yıl faizi ise yüzde 4,5 olarak belirtilmektedir. Bu oran elbette bankalara göre değişiklik gösteriyor.

esnaf kredisi

esnaf kredisi

Peki Esnaf Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

İlk olarak bir bankaya başvuru yapmadan önce bağlı olduğunuz esnaf odanıza giderek özel kredi olup olmadığını sorabilirsiniz. Bazı odalar daha özel anlaşmalar yaparak çok daha uygun fiyatlar ile kredi ekmenizi sağlıyor olabilirler.  Esnaf kredisi kullanmak istiyorsanız ilk olarak bağlı olduğunuz odaya borcunuzun olmaması gerekiyor. Sonrasın da ise bankanıza başvuru yaparak vergi levhanızı ve kimlik bilgilerinizi görüyorsunuz.

kredi

kredi

Bankanız tarafından ek olarak da belgeler istenebilir. Onlar da tamamlanır ve bankaya verilir. Genellikle 15 gün içinse işle sonuçlanır. Kredi miktarı ise 150 bin lira ile sınırlıdır ama size nekadar verileceği bankanın inisiyatifine kalır.  Eğer olumlu sonuçlandı ise baka size krediyi verir ve hesabınıza yatırır. Sonrasında ise belirlenen taksitler eşliğinde sizler kredi ödemesini ödemeye başlarsınız.

Her zaman için çalıştığınız banka veşubeye gitmeniz sizlere kolaylık sağlıyor olacaktır. Bu sayede daha az evrak ile ve daha fazla kredi oranı ile yararlanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir