Ev Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Ofis ya da mağaza gibi yerlerin aydınlatmasına nazaran ev aydınlatması daha farklı olarak tasarlanır. Bu aydınlatma seçiminde ev dekorasyon uygulamasına uygun olan tercihlere yer açılır. Salon, mutfak, oturma odası ve diğer oda ya da hol aydınlatması gene aynı periyodik düzen içinde gerçekleştirilir. Salon alanında mutlaka iki aydınlatmaya yer açılarak yemek alanının da ayrıca aydınlatılması önemlidir. Bunun yanı sıra oturma kısmının da ideal aydınlatma seçimi ile aydınlatılması gerekir.

küçük ev

İş yerlerinin yanı sıra ev aydınlatması içinde sarı ışık önerilir. Sarı ışık ortamda daha sıcak bir havanın yakalanmasını sağlarken aynı zamanda sağlıklı bir uykuya geçişi de tetikler.

Kendi ev planlamanız içinde aydınlatma seçimlerine detaylı olarak yer açmanız ya da konusunda uzman olan kişilerden bu konu ile ilgili bilgi almanız önerilir.

Kira olarak oturduğunuz evde aydınlatma ile ilgili olarak binaya zarar verecek bir çalışmaya yer veremeyebilirsiniz. Bu durum da ise alternatif aydınlatma seçimlerini tercih edebilirsiniz.

Abajur ve Lambaderler

Abajur ve lambaderlerin kullanımı dekorasyon içinde şık bir etki yaratırken aynı zamanda hoş bir aydınlatma tercihi oluşturur. Farklı aydınlatma modelleri arasından eksik olan ışık detayını sunacak olan tercihlere yer vermek için ise hem dekorasyon ile uyumlu hem de ideal aydınlatmanın tamamlanmasını sağlayacak olan seçimi tercih etmeniz önerilir. Tercihlerinizde aşırıya kaçmamanız da önem taşır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir