Evdeki Malzemeler ile Selülit Gideren Peeling Tarifi

Özellikle kadınların daha çok dikkat ettiği ve savaştığı selülit problemi aynı zamanda erkeklerde sorunlu bir cilt görünümüne sebep olur. Temel olarak selülit, cilt yüzeyinin hemen altında biriken yağlar sebebiyle oluşur. Bunun önüne geçmek için birçok cilt bakım ürünü geliştirilmiş olsa da kimyasal ürünlerden uzak durmaya çalışan kişiler için selülit giderici ürünler bulabilmek oldukça zordur.

selülit

selülit

Evdeki malzemeler ile yapılabilecek kolay bir peeling tarifiyle selülitleri azaltmak mümkün. Haftada 2 kere uygulanabilen ilk peeling tarifinde Türk kahvesi, esmer şeker, tatlı badem yağı ya da zeytinyağı ve deniz ya da kaya tuzu bulunur. Bunlar her evde olan veya kolayca bulunabilen malzemelerdendir.

selülit giderici tarif

selülit giderici tarif

5 tatlı kaşığı Türk kahvesine, 3’er tatlı kaşığı esmer şekeri, yağı ve tuzu ilave edip karıştırarak pütürlü ve püre yoğunluğuna sahip bir karışım elde edilir. Duş esnasında cilt temizlendikten ve yumuşadıktan sonra lif yardımıyla selülitli bölgeye uygulanıp, masaj yapılır. 3-4 dakika kadar uygulamadan sonra durulama yapılır.

Limonlu Fresh Selülit Giderici Peeling Tarifi

Bu tarif hem aroma terapi uygulayarak zihnin berraklaşmasına ve sakinleşmeye yardımcı olur hem de düzenli kullanımda cildin yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü kazanmasını sağlar. 1’er adet limonun ve portakalın suyu ve/veya kabuğu rendesi, 1’er tatlı kaşığı tarçın, kekik, lavanta yağları, 1 kase kaya/deniz tuzu karıştırılıp benzeri bir uygulama yapılır. Bu peeling ise haftada 3 sefer uygulandığında birçok anlamda cildin sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir