Evimizin Huzurunu Kaçıran Su Kaçaklarını Kırmadan Bulmak!

Evimiz bizim huzur bulduğumuz yerlerdir. Dışarıdan evimize geldiğimizde her türlü sıkıntının dışarıda kalmasını evde sıkıntı yaşanmasın isteriz. Ama bazen istediğimiz olmaz sudan sebeplerle keyfimiz kaçar. Eve geldik ve alt kat komşumuz çok kızmış bir şekilde evinden suların damladığını evinizde ki sorunu halledilmesini söyler. Evde görünürde hiçbir aksaklık yoktur.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Ama komşunuz yaşadıklarının hesabını sizden sormaktadır. Ne yapmak lazım. Mimari de değişen tarzlarla her geçen gün farklı farklı binalar yapılmakta ve tarzıyla birbirine benzememekte her beğeniye hitap etmektedir. Eskiden ayrıntıları düşünmeye ihtiyaç yoktu. Bütün ihtiyaçlar dışarıda giderilmekte evde sıkıntı yaratan tesisat sorunlarına rastlanmıyordu. Tuvaletin ve banyonun dışarıda olması bize zorluk gibi görünse de bu anlamda bize kolaylık sağlıyordu.

Evlerde bulunan tesisatlar günümüzde sayısını artırmakta ve bizler bütün hepsinin duvarlar arasında gözlenmesini isteriz. Elektrik, doğalgaz, internet, sihhi tesisat boruları, temiz su boruları hepsi duvarlar arasına gizlenerek gözde yaratan kalabalık yok edilmiştir. Bu çözüm ilk bakışta son derece mantıklıdır. Ancak ortaya bir problem çıktığında ulaşabilirlik imkansızdır.

Su Kaçağının Tespitini Kırmadan Nasıl Yapabiliriz!

Varolduğunu düşündüğümüz kırmadan su kaçağı tespiti yerinin tespitini yapmak sanılanın aksine çıplak gözle zordur. Çünkü su akar ve yolunu bulur. Küçücük bir çatlaktan sızan su bazen metrelerce ilerleyerek hiç tahmin etmediğiniz bir yerden çıkar. Suyun çıktığı yerde çatlağın olduğunun düşünülmesi ve buranın tamir edilmeye çalışılması suyun ilk fırsatta kendine bir yol bularak başka bir yerden çıkmasına olanak sağlar. Kırmadan su kaçağının yerini bulmak hatta daha güzeli tamirini de yapmak en güzel çözümdür.

Yeni teknoloji ürünlerle bu artık hayal olmaktan çıkmıştır. Size düşen bu konuda kendini ispatlamış, su kaçakları alanında deneyimli ve eğitimli elemanları olan bir firma bulmaktır. firma elemanları geldiğinde olanı kısaca onlara anlatın ve gerisini bırakın onlar halletsin. Sahip oldukları robotik araçlar sayesinde su kaçağının yerini tespit eder. Bazen bu sayı birden fazla olabilir. Kaçağın tespit edildiği yer de sizin hiç tahmin etmediğiniz yerde olabilir. Üst katlarda var olan kaçaklar sizin alt katınızda çıkması imkansız değildir. Hatta güzel haber sizin evde bile olmayabilir.

1 Yorum

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir