Evinizi Aydınlatırken Bu Yanlışları Yapmayın

Bir odayı aydınlatmak yeterince kolaydır, bir lamba takar, anahtarı çevirirsiniz, fakat bazı hatalı adımlar, bir mekanda rahatsızlık hissettirir. İşte önleyebileceğiniz bazı yanlış aydınlatma hataları:

aydınlatma hatası

aydınlatma hatası

Çok Az ve Çok Fazla Aydınlatma Kullanmak

Bazı evlerin bir konferans salonu gibi aydınlatılmış olduğunu görmüşsünüzdür ve bazı mekanlarda görebilmek için ekstra çaba sarf etmeniz gerekir. Tavan armatürleri genellikle yeterli değildir. Zemin lambaları ve masa lambaları gibi görev aydınlatmasını ihmal ederseniz, kanepenizde okumak veya masanızda yazarken gözlerinize zarar verebilirsiniz. Yalnızca yatak odası tavanına ışıklar takarsanız, başucu lambalarının sağlayabileceği rahat kaliteyi elde edemezsiniz.

Yanlış Boyut Aydınlatma Modelleri Seçmek

Büyük bir yemek masasının üzerine çok küçük bir avize veya koltukların yanındaki masanın üzerinde büyük boy bir lamba alanın orantısız görünmesine neden olacaktır. Doğru ebatlı avize için oda yüksekliğini ve genişliğini düşünün. Yemek odasında, masanın en dar genişliğinden 75 cm daha küçük bir avize seçmelisiniz. Lambaları yararlı bir yüksekliğe konumlandırmamak.

İç mekanlarda askılı bir aydınlatma modeli, tavandan aşağı en fazla 75-90 cm ve bir yemek masası üzerinden 90 cm yukarıda kalmalıdır ve bir masa lambasının yanında otururken gölgenin tabanı omuz yüksekliğinde olmalıdır.

dekorasyonda aydınlatma

dekorasyonda aydınlatma

Aydınlatma Gücünü Verimsiz Kullanmak

Dimmer lamba kısma anahtarları, aydınlatma tasarrufunun en iyi yoludur. Gece ve gündüz çeşitli etkinlikler için ve ruh haline bağlı olarak kontrol etmenize izin veriyorlar. Sempatik bir akşam yemeği partisi, yemek salonunuz bir stadyum gibi aydınlandığında çok şirin görünmeyecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir