Farklı Aydınlatma Seçenekleri

Ev dekorasyonu için çok önemli olan aydınlatma, fonksiyona ve odaya hakim olan havaya uygun seçilerek dekora uygun olmalıdır. Aydınlatmanın doğru bir şekilde yapılması, mekanı daha hoş gösterirken, yanlış seçimler iyi bir dekorasyonu boğabilmektedir.

Aydınlatma seçenekleri arasında en yaygın olarak kullanılan florasan aydınlatma gün ışığına yakın bir aydınlatma çeşididir. Ayrıca gece kitap okurken ve çalışma yaparken de göz yoruculuğu yaşatmaz, çalışmalardan yüksek verim almanızı sağlar.

Aydınlatma

Aydınlatma

Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

Tavan ışıklandırması ile birlikte kullanılabilecek doğru konumlandırılmış spot ışıklar gözleri yormaz ve tavandan çarpan ışığın yansımasını emerek sağlıklı bir aydıntma dekorasyonu sağlar.

Yükseklikleri değişken çoklu avizeler hem ışığın tek bir yerde toplanarak doğrudan yansımasını engelleyerek gözleri yormaz hem de şık ve modern bir görünüm sağlar.

Modern Aydınlatma

Modern Aydınlatma

Aydınlatma, farklı yerlerde birden fazla konumlandırılarak başlıca bir dekorasyon ögesi de olabilir.

Egzotik salonlar için fenerler ile donatılmış bir aydınlatma düşünülmesi, aydınlatma dekorasyonuna bir örnektir. Fenerler özellikle uzak doğu esintili mistik salonlar için ideal bir aydınlatma fikridir.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir