Fayans Araları Nasıl Temizlenebilir?

Ev hanımlarının çoğu temizlik konusunda oldukça hassas davranırlar. Hatta kimisi temizlik konusunda oldukça takıntılı olabiliyor. Mesela fayans aralarındaki kirler ev hanımlarının canını çok fazla sıkan bir durumdur. İşte bu yazımızda siz değerli ev hanımlarına fayans aralarını daha hızlı temizlemenin bazı yöntemlerinden kısaca bahsetmek istedik. Mutlaka okumalısınız.

fayans temizliği

fayans temizliği

 Kararan Fayans Aralarına Kesin Çözüm

Yuvarlak bir fırça edinin. Eğer evinizde matkap makinesi varsa ucuna bu yuvarlak fırçayı monte edin. Bu fırçanın hızlı bir şekilde dönmesini sağlayacaktır. Bundan sonra hazırladığınız temizlik malzemesini fırçaya batırın.  Fayans aralarını bu şekilde iyice temizlemeniz mümkün olabilir. Eğer isterseniz matkap makinesi yerine vidalama aletini de tercih edebilirsiniz.

fayans temizliği

fayans temizliği

Fayans aralarını daha güzel ve hızlı bir şekilde temizliğe bileceğiniz bir başka yöntem ise diş fırçası ve sirkeli su yöntemidir. Bir miktar sirkeli su içine tuz katabilirsiniz. Daha sonra eski bir diş fırçasını bu suya batırın. Fayans aralarını fırçalayın. Kısacası siz de bu iki yöntemden birini mutlaka evinizde denemelisiniz sonucu gördüğünüzde siz de mutlu olacaksınız

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir