Firmalar İçin Web Tasarımın Önemi

Ticari faaliyet gösteren firmaların; kimliklerinin yansıtılması, tanıtım faaliyetlerinin en az maliyet ile yerine getirilmesini sağlayan, hiç kuşkusuz iyi tasarlanmış bir web sitesidir. İnternet üzerinden online sistemlere web sitesi yapma ve bu sitelerin tasarlanma sürecine web tasarımı denir.

Web tasarımı zengin içeriklidir. Video, resim, logo vb. bir sürü materyal kullanılır. Artık günümüzde internet ortamını birçok kişi etkin olarak kullanır. Bu durumu göz önünde bulunduran firmalar, gerçek anlamda bir tanıtım için işe koyuldular. Firmalara ait web sitelerinde genellikle; firma hakkında ve tarihçesi hakkında bilgiler, firmaya ait ürün tanıtımları, resimler, videolar gibi materyaller yer alır. Firmalar bu sayede potansiyel müşterilerine kısa zamanda ve aktif bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ayrıca, firma ürünleri hakkında güncelleme yapma da hiç olmadığı kadar kolay bir hal alıyor. Bir anlamda online bir mağaza yapısına sahip oluyorlar.

web tasarım nedir

web tasarım nedir

 

Web Sitesi Tasarlatmanın Önemi

Artık günümüzde sanal dünyada yerini almayan firmalar, nerede ise yok olmaya mahkûmdur. Başarılı bir web tasarımı ile firmalar:

Aynı şehirde bulunduğu müşterisi ile dünyanın ayrı ülkelerinde bulunan müşterileri ile yakınlığı nerede ise aynı seviyeye gelir.

Firmanın imajını olumlu kılar ve kurumsal kimliğini, ciddiyetini yansıtır. Etkin bir web tasarımı güven duygusu verir.

Firmalar kampanyalarını ve ürün bilgilerini hızlı bir şekilde ve en az maliyetle, müşterileri ile paylaşabilirler. Üstelik ürünleri için depo ya da mağazaya ihtiyaç duymayan işletmeler bile vardır.

Tanıtım masrafları oldukça yüksek olan fiziki materyallerden kurtulmuş olurlar ve ciddi bir maliyet yükü sırtlarından kalkar.

7/24 açık bir işletmeye sanal ortamda sahip olmuş olurlar. Böylelikle günün hangi saatinde olursa olsun sipariş alabilir ve satışlarına kesintisiz devam edebilirler.

web tasarım

web tasarım

 

Ciroları artacak ve satış rakamları yükselecektir. Arama motorlarına üst sıralara çıkarak daha çok müşteri kazanabileceklerdir.

Satış ve pazarlama gelirlerinde, önemli oranda bir artış yaşanacaktır. Profesyonel ve kurumsal bir görüntü verecekler. Üstelik bunu çok az bir maliyet ödeyerek yapabilecekler.

Web Sitesi Tasarımında Firmaların Dikkat Etmesi Gerekenler

Firmaların web sitesi tasarlatırken dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Daha öncede bahsettiğimiz gibi etkin bir web sitesi tasarımı, sizi yükseklere taşır. Aksi olduğu takdirde hiç olmadığı kadar imajınız zedelenebilir.

Web sitesi yapan firmalar öncelikle iyi araştırılmalı. Geçmişte yaptığı işler ve referansları kontrol edilmelidir. Tasarladığı sitelerde imzasının olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Gerekirse tasarım yaptığı firma ile görüşülerek ayrıntılı bilgi alınmalıdır. Firmanın yaşı da önemlidir. Web tasarımı yapan firma bu sektörde ne kadar hizmet vermiş, bu bilginin elde edilmesi gerekir. Ayrıca firmanın personel bilgileri, personellerinin kıdem durumu, tasarım ve yazılım ekibi, tecrübe ve bilgi birikimleri sorgulanmalıdır.

Firmaya ait bir ofisin olup olmadığı araştırılmalıdır. Bulunduğunuz bina nasıl sizi yansıtıyorsa, tasarım yapan firmaların da ofisleri onları yansıtır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir