Gardırop Düzenleme Sanatı

Çoğu kişi gardırop düzenleme konusunda bir türlü düzeni yakalayamadıklarından yakınırlar. Halbuki küçük birkaç taktikle düzenli ve uyumlu bir gardırop oluşturabilirsiniz. Geniş bir dolaba sahip olsanız bile bir türlü düzenli bir dolap elde edemiyorum diyorsanız sizde bazı altın kuralları göz önünde bulundurmaya çalışmalısınız.

Gardırop Düzenleme Sanatı

Gardırop Düzenleme Sanatı

Öncelikle ilk yapılması gereken sık kullanılan kıyafetleri elden geçirmektir. Böylece işe fazlalıkları atmakla başlamış olacaksınız. Bayanların birçoğu kullanmamasına rağmen birçok eşyasını saklamasını çok sever. Bu da haliyle gardıropta fazla yer kaplayarak ortamın dağınık olmasına yol açar. Bir diğer altın kural ise neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek. Kendinize en çok hangi kıyafetleri kullanıyorum? diye bir soru sorabilirsiniz. Böylece kısa sürede daha sık kullandığınız kıyafetlerinizi ayırabileceksiniz.

Gardırop Düzenleme Sanatı

Gardırop Düzenleme Sanatı

Bundan sonraki aşamada ise dolabınızda yer alan tüm eşyalar için ayrı bölümler oluşturmak. Örneğin: Etekleri, ayakkabıları, ceketleri ve şapkaları nereye koyacağınızı belirlediğiniz zaman kısaca eşyalarınızı yerli yerine koyabileceksiniz. Dolapların düzgün ve muntazam şekilde olması için her zaman aynı tip askı ve kutu kullanmaya çalışın. Günümüzde oldukça yaygınlaşan hazır dolap içi askı sistemlerinden de faydalanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir