Gebelikte Kuruyemiş Tüketimi

Bayanların hayatları boyunca en zorlandıkları dönemlerin başında gebelik zamanları gelir. Yediklerine, içtiklerine dikkat ederek çocuklarının düzenli gelişimi için kendilerini eğitmeleri gerekiyor.

Bunun için internette yer alan bilgilere başvurmak, gebelikle ilgili gelişim kitapları okumak faydalı olabilir.

Hamilelik dönemlerinde bayanların alışkanlık haline getirmeleri gereken durumların başında kuruyemiş tüketmek geliyor. Oldukça faydalı olan kuruyemişleri belirli oranlarda alarak vücutlarının ihtiyacı olan besinleri sağlayabilirler. Tabi ki sağlıklı ve doğal kuruyemişlerle.

kuruyemiş

kuruyemiş

Hangi Kuruyemişler Tüketmeliyiz ? 

Gebelikte kuruyemiş tüketmek birçok açıdan sizlere fayda sağlayacaktık. Ancak bunu aşırıya kaçmadan belirli ölçülerde yapmak bebeğinizin gelişimini olumsuz etkilememeniz açısından önemlidir.

Tüketmeniz gereken kuruyemişlerin başında ceviz geliyor. Oldukça iyi bir lif ve protein deposu olan ceviz aynı zamanda bebeklerinizin ihtiyacı olan omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini de içerisinde barındırıyor.

hamilelikte kuruyemiş

hamilelikte kuruyemiş

Gebelikte kuruyemiş olarak tüketilmesi gereken bir diğer ürün ise fındıktır. Kaliteli proteinleri içerisinde bulunduran fındık sizlere ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacağından belirli oranlarda tüketmek sağlığınızı olumlu etkileyecektir.

Günde 25 gr yiyeceğiniz fındık vücudunuzun ihtiyacı olan E vitamini tamamıyla karşılayabilir. Bu iki kuruyemişin yanında fıstık ve bademde sizlere ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir