Geleneksel Tarz Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Şık ve zengin bir görüntü veren geleneksel tarz dekorasyonda aynı zamanda sıcak bir hava da hâkimdir. Oymalı ahşap figürlerin ön planda olduğu bu dekorda abartılı süslemeler yapılır. Ağırbaşlı bir duruş sergiler ve genellikle ciddi bir hava estirir.

geleneksel mutfaklar

geleneksel mutfaklar

Geleneksel Tarz Dekor ve Seçimler

Lüks ve pahalı kumaş tercihleri yapılarak oda da ağırlığa ihtişam katılır. Ayrıca antika mobilyalarında ağırlıkta olduğu bir dekorasyon tarzıdır. Büyük kristal avizeler, gümüş mumluklar, ağır ve işlemeleri vazolar, süslü yastıklar, koyu renk halılar, kahve tonlu mobilyalar kullanılır. Perdeler kadife ya da ipekten tercih edilir.

geleneksel konsol

geleneksel konsol

Yerde genellikle koyu renk ve cilalı ahşap parkeler yer alıyor. Mobilyalar ağır ve hantal bir görüntüde olup koltuk yastıklarının içi fazla doldurulmuş olarak kullanılır.

geleneksel mutfaklar

geleneksel mutfaklar

Bu tarz dekorlar genellikle geniş salonlarda uygulanarak şömine ile de taçlandırılır. Ayrıca büyük gösterişli tablolar ve varak aynalarda kullanılan diğer detaylardır. Oda içinde genellikle kahve ve tonları yer alır. Tavanda da bu ihtişamı dolduracak olan işlemelere yer verebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir