Geometrik Desen Modası

Uzun yıllardır modacılar tarafından esin kaynağı olarak kullanılan 60’lı, 70’li ve 80’li yıllar; etkisini bu sene de hissettirmeye devam ediyor. Bunun en büyük kanıtlarından biri olan geometrik desen ise, modernize edilerek  2016 yılında en çok kullanılacağı düşülen parçalar arasında yer alıyor.  Özellikle 80’li yılların modasını yansıtan geometrk desenlerin ön plana çıkacağı bu yıl, kıyafetler açısından eğlenceli ve nostaljik bir yıl olacak gibi görünüyor.

2015 modası

2015 modası

80’li Yıllara Geri Dönüş

Her ne kadar  2016 yılının kreasyonlarının çoğu 70’li yıllar ilham alınarak üretilse de  diğer dönemlerin de etkisinin sıkça hissedileceği sezon kreasyonlarının yıldız desenlerinden biri olan geometrik desenler, cesur olarak görülen tercihler arasında gösteriliyor.

geometrik desenli elbise

geometrik desenli elbise

80’lerde moda olan renkler, kesimler ve desenler artık daha modernize olmuş sokak modasında pek görülmese de günümüze uyarlanmış tarzdaki gemotrik desenli kıyafetler, birçok kadın tarafından sevilecek gibi görünüyor.

Özellikle vatkalı ceket ve gömleklerde göze çarpacak olan geometrik desenin, 80’lerde kullanlan çoğu trend model ve renk ile rahatlıkla kombinleneceği belirtiliyor. Fakat tabi ki günümüz modasının modern tarzıyla harmanlanarak…

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir