Göğüs Estetiği Nedir?

Son zamanlarda kadınların sıkça tercih ettikleri estetik birimi olarak tıp dünyasında yerini almıştır. Göğüs estetiğinin düzeltilmesinde tek yöntem olan göğüs ameliyatları üç başlıkta yapılmaktadır:

meme kanseri belitileri

 

  1. Göğüs küçültme
  2. Göğüs büyütme
  3. Göğüs dikleştirme

 

Bu üç ameliyat biçimi de artık çok kolaylaşmış; olumsuz sonuçlar neredeyse kalmamıştır.

Ameliyat sonrasında yaşanan sıkıntıların çok azalmış olması, ameliyatın hemen bitmesi, ameliyat olabilme kriterlerinin çok geniş olması insanların bu sorunlarını kolay yoldan giderme olanağı yaramıştır. Kadınların en çok tercih ettikleri göğüs büyütme ameliyatları kendini sürekli yenileyen bir sektör haline gelmiş ve üç farklı alternatifiyle kendinize uygun olanı seçmeniz açısından rahatlık sağlamıştır.

Bunlardan yağ enjeksiyonu ve dolgu maddesi ile büyütme yöntemleri az da olsa tercih edilmektedir. Diğer çokça kullanılan yöntem olan silikon protezler hem tıbbi açıdan hem de zaman ile oluşabilecek deformasyon açısından kadınlar arasında rağbet görülen olmuştur.

Silikon protezlerin içini eskiden kullanılan ve patlama tehlikesi olan su ve benzer sıvılar yerine artık patlama tehlikesi neredeyse tamamen ortadan kalkan ve zamanla göğüs şeklinde neredeyse hiç bozulma gözlemlenmeyen damla silikonlar almıştır.

Göğüs altı hemen hemen 5 cm açılarak buradan sokulan silikon ile olan bu ameliyat sonrasında zaman içinde hiç iz kalmamaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir