Gömlek Nasıl Giyilir?

Her insan kendini bakımlı hissetmek ve diğer kişiler tarafından beğeniler almak ister. Bundan dolayı hem kendimizi iyi hissetmek hem de başkalarından beğeniler alabilmek için kıyafetlerimiz konusuna önem gösteririz. Fakat bazı günler alacağımız veya almayacağımız beğenileri düşünmek yerine sadece temiz bir kıyafet bulup üzerimize geçirerek evden çıkmak isteriz. Gömlekler ise bu durumda imdadımız en hızlı şekilde yetişen giysilerdir. Örneğin, bir gömleği hiç kıyafetinizi düşünmek istemediğiniz fakat en azından bakımlı görünmeniz gereken bir mekâna giderken direkt elinize alıp giyebilirsiniz. Gömleklerin tarzı yıllar geçtikçe moda anlayışının da değişmesi ile değişikliğe uğramış olsa da insanlar gömlekleri giymeye çok uzun yıllar önce başlamıştır. Gömleklerin giyilişi ise pantolon ile etek ile veya takım elbise ile giyilmesine göre değişir.

Gömlek ve Pantolon

Dünya üzerinde en rahat kıyafetlerin pantolon olduğunu düşünen kişilerden iseniz kombininizi tamamlamak için üzerine gömlek giymeniz harika bir seçim olacaktır. Gömleğiniz ile zannettiğinizden daha fazla tarz oluşturabilirsiniz. Örneğin, göbek dekoltesi bırakmak istediğiniz durumda sadece gömleğinizin son birkaç düğmesini açık bırakıp alt iki kısmını bağlamanız yeterli olacak veya pantolonunuzda basenlerinizin çok ortaya çıktığını düşündüğünüz durumda ise düz bir tişörtünüzün üzerine bol bir gömleğinizi düğmeleri açık olacak şekilde giymeniz istediğiniz gibi basenlerinizi belli etmeyecektir. Bunlar dışında daha ciddi bir ortam için gömlek seçimi arıyor iseniz düz renkli bir gömlek ile kumaş pantolonunuz, oldukça sade, temiz ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Gömlek ve Etek

Gömlekler ile sadece pantolonları değil etekleri kombinlemekte en az pantolon ile kombinlemek kadar hoş görünecektir. Gömleğinizi etek ile kombinlemek istediğiniz zamanlarda ise gömleğinizin nasıl olacağına göre kombininizde şık veya günlük olacak şekilde farklılık gösterecektir. Şık bir kombin yapmak istediğiniz durumda eteğiniz üzerine belki kollarında fırfırlı veya dantelli detayı olan bir gömleğinizi giymeniz kombine biraz farklılık katacak ayrıca sizi de çok şirin hissettirecektir. Daha günlük kombin yapmak istediğinizde ise renkli, düz veya desenli gömlekleri kullanmanız yeterli gelecektir. Bazı zamanlarda ise gömleğinizi günlük hayatınızda başka türlü bile kullanabilirsiniz. Özellikle sıcak mevsimlerde akşamüzeri gömleğinize bir ceketin görevini yükleyip onu bir ceket gibi kullanmak, gömleğinizin büyük ihtimalle kullanabileceğiniz herhangi bir ceketten daha ince olmasından dolayı çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Gömlek ve Takım Elbise

Takım elbise denince akla zaten gömlekte mutlaka gelecektir. Fakat takım elbisenizin altına her gün düz beyaz gömlek giymeyi artık istemiyorsanız birkaç farklı seçeneğe yönelmenizin zamanı gelmiş demektir. Giydiğiniz takımın tonlarına çok yakın fakat biraz daha açık renkli tonlarda olan gömlekler takımınız ile çoğu zaman uyumlu olacak ve sizi güzel hissettirecektir. Bunun yanı sıra zaten takım elbiselerinizin genellikle açık tonlarda olmasını tercih ediyor iseniz bu sefer desenli gömlekler ile farklılığınızı göstermenizin önünde hiçbir engel duramayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir