Görünmezlik Yaratan Kuantum Stealth

Amerikalı bilim adamları tarafından tanıtılan kuantum stealth görünmezlik yaratan bir kamuflaj malzemesidir. Görünmezlik etkisini çevresindeki ışık dalgalarını bükerek elde eden bu malzeme kişiyi neredeyse tamamen görünmez kılıyor.

Pentagonunda desteklediği görünmezlik deneyleri şimdilik tamamen bir görünmezliği sağlamasa da kısmı olarak kişilerde görünmezlik yaratabiliyor.

Quantum

Quantum

Hyperstealth Biotechnology Corp.  adlı firma tarafından üretilen kamuflaj malzemesi giyildiği anda kişileri görünmez yaparak, görenleri şaşkına çeviriyor. Paylaşılan fotoğraflardan görünmezliğin son derece gerçek olduğunu kanıtlayan bilim adamları, çalışmalar ile Kanada ordusunun birebir ilgilendiğini bildirdiler.

Kuantum Stealth Nasıl Bir Malzemeden Üretiliyor?

Kullanılan malzemenin oldukça hafif ve ucuz olduğunu bildiren yetkililer bataryasız, kamerasız, aynasız ve ışıksız olduğunu da bildirdiler.

Birçok flimde görmeye alıştığımız görünmezlik, hayaletler ve buna benzer örneklerin anlatıldığı her şeyin gerçek olabileceğiniz kanıtlayan bu proje özellikle askeri alanda kullanılabilecek olağan üstü bir kamufle etme unsuru olarak karşımıza çıkıyor.

Quantum Stealth

Quantum Stealth

Deneylerin daha ne kadar devam edeceği ve projenin tam anlamı ile hangi tarihte son bulacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir