Gül ve Dikenleri

Çok sevilen bir çiçek olan gülü sevmek zordur çünkü dikenleri vardır. Gül ile ilgili edebiyatta pek çok benzetme yapılmıştır. Gül dikensiz olmaz.İşte “ Güllerin Savaşı” dizisi de her sevilen nesnenin iyi yanları kadar kötü yanlarının da olduğunu ortaya koyuyor.” Güllerin Savaşı” dizisi bir kanal D yapımı. İlk bölümü 2014 yılında yayınlandı. Dizi iki ana karekter arasında şekilleniyor. Gülfem ve Gülru. Gülfem ile Gülru’nun karekter özellikleri birbirine oldukça zıt. Köşkte bu iki karekter arasında meydana gelen çatışmalar adeta diziye damgasını vuruyor.

Güllerin Savaşı Dizi

Güllerin Savaşı Dizi

Zenginler Gaddar mı?

Başrollerini Canan Ergüder, Barış Kılıç ve Damla Sönmez’in paylaştığı dizi seyircinin önüne adeta farklı zıt karakterlerden oluşan bir şölen sunuyor.Hırsılı ve iddialı iki kadının kişilik çatışması diziye damgasını vuruyor.

Fakirler ve Zenginler

 

“Güllerin Savaşı” dizisi sınıfsal farklılıklara ve bunların dizideki karakterlere yansımasını klişe olarak veriyor. İki kadının mensup olduğu sınıfsal farklılık, kuşak çatışması ve kimlik arayışı diziyi ilginç kılmakla beraber şablondan öteye gidemiyor. Dizi zengin- fakir ayrımını işleyen Yeşilçam fimleriyle aynı sosyolojik tabanı paylaşıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir