Hamile Kalınabilecek Günler

Çocuk sahibi olmaya karar veren kadınlar hangi günlerde kolay hamile kalabileceklerini bilmek isterler. Bu konuda bazı hesaplayıcılardan faydalanabilirsiniz ancak bunlar her zaman verimli olmayabilir.

hamile kalmak

hamile kalmak

En sağlıklı hesaplama yöntemi doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Kan ve idrar tahlili sonuçlarına göre doktorlar öngörülen en uygun zamanları belirleyebilir.

Kolay Hamile Kalınabilecek Günlerin Hesaplanması

Düzenli olarak adet gören kadınlar üzerinde yapılan araştırmalara göre adet dönemi başlamadan tam olarak 17 gün önce, ikişer gün aralıkla ve bir hafta boyunca ilişkiye girilmesi durumunda kolay hamile kalınabilir. Bu hesaplama düzenli adet gören kadınlar için kolaydır. Düzensiz adet olanların ise yapabilecekleri bazı testler sonucu hormonel durumlarına göre zamanı hesaplamaları mümkün oluyor.

gebelik

gebelik

Kadınların yumurtalama dönemleri genellikle adet başlamadan 14 gün önce başlar. Bunun birkaç gün öncesinde ilişki başlatılarak çocuk sahibi olma çalışmaları sürdürülmelidir. Belirtilen bu zamanlar hamile kalmak için en elverişli ve olasılığın en yüksek olduğu günlerdir. Uzun süre korunan ailelerin çocuk sahibi olma planlarını mutlaka uzman bir doktora danışmaları gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir