Hamileler Neden Nefes Terapisi Yapmalı?

Günümüz anne adayları artık hem bebekleri hem de kendileri için gerekli olan hiçbir detayı atlamıyor. Mesela önceden hamilelere hareket etme sürekli dinlen denilirken şimdi tüm anne adayları yürüyüş dışında pilates bile yapabiliyor. Bunlar sanılanın aksine hem annenin hareket özgürlüğünü arttırırken hem de bir nevi doğuma hazırlık oluyor.

nefes terapisi

nefes terapisi

Doğum Anına Nefes Terapisi İle Hazırlanın

Yürüyüş, pilates derken hamilelerin yeni gözdesi nefes terapisi. Birçokları belki bunu daha yeni duyuyor olabilir oysa bu hem hamilelik süreci için hem de doğum anı için son derece önemli bir egzersizdir. Bir tür nefes egzersizi olarak kabul edilen nefes terapisinde anne adayları uzman eşliğinde doğru nefes almayı ne nefesini kontrol etmeyi öğreniyor.

nefes terapisi yapmak

nefes terapisi yapmak

Hamileliğin ilerleyen aylarında alınan kilolar ile değişen vücut şekli artık sonlara doğru anne adayını iyiden iyiye zorlamaya başlıyor. Bu süreci daha önce yaşamamış olanlar için özellikle nefesini kontrol etmek zor olduğundan, günlük yaşantılarını da etkiler hale geliyor. Bunun yanı sıra normal doğum anında en önemli şeyin nefes alıp vermek olduğunu düşündüğümüzde nefes terapisinin neden var olduğunu da anlamış oluyoruz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir