Her Zaman Bakımlı Olmanın 5 Ana Yöntemi

Kişi kendisine olan saygısından dolayı her zaman çok özel durumlar dışında bakımlı ve temiz olmalı. Kimse kariyeri ve mesleği ne olursa olsun, pasaklı, bakımsız biriyle iletişim kurmak istemez. Bu noktada kişinin bakımlı olmak için asgari özeni göstermesi şart. İşte kişinin yaşı ve konumu ne olursa olsun bakımlı olmak, bakımlı görünmek için yapılabilecek temel şeyler:

bakımlı olmak

bakımlı olmak

  • Saçlar: İşin püf noktası belki de saçlardan başlıyor. Kişinin saçlarına asgari özeni göstermesi şart. Saçlar saç yapısına uygun bir şampuan ile yıkanmalı. Saçlarda kepek olmamalı. Eğer saç kırıklıkları varsa mutlaka aldırılmalı ve yine saçlar boyalı ise dip boyası geldiğinde mutlaka dip boyası yenilenmeli.
  • Parfüm ve Vücut Spreyi: Kişinin bakımlı olmasının en temel yollarından birisi de doğru parfüm ve vücut spreyinin kullanılması. Vücuttan yayılan bir koku, ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkarır ki, bunu kimse istemez.Teri önlemek adına da mutlaka koltuk altı ürünler kullanılmalı.
diş bakımı

diş bakımı

  • Dişler: Dişler de bakımlı olmanın temel durumlarından birisi. Ağız içinde var ise çürük diş sorunu giderilmeli. Dişler sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez fırçalanmalı ve yılda en az bir kere ağız bakımı yaptırılmalı.
  • Giyim: Giysiler temiz ve ütülü olmalı. Kişinin yaşına, konumuna, bedenine ve ten rengine uyan giysiler seçilmeli.
  • Cilt: Düzenli olarak cilt bakımı yaptırılmalı ve gerekli olan durumlarda baz, kapatıcı gibi ürünleri kullanmaktan kaçınılmamalı.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir