Hiperaktivite Belirtileri Nelerdir?

Hiperaktivite yani toplum arasında bilinen adı ile dikkat eksikliği ve aşırı hareketlilik hali çocuklara has bir sorundur. Fakat yetişkinlerin de büyük bir çoğunluğu bu rahatsızlıktan şikayetçi olabiliyorlar.

Günlük hayatınızı yaşarken bazı durumlarda hiperaktivite rahatsızlığınız olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer yerinizden kalkmak için durmadan bahaneler üretiyor ve bir türlü oturamıyorsanız riskli durumdasınız demektir.

Çevrenizdeki kişilerin sözlerini sürekli olarak kesiyor ve onlar konuşurken sürekli araya giriyorsanız hiperaktivite olma ihtimaliniz yükseliyor.

çocuklarda hiperaktivite

çocuklarda hiperaktivite

Hobilerinizi sürekli genişletiyor ama başlamış olduğunuz ilgi alanlarınızda ilerleme süreniz 1 haftayı geçmiyor ise hiperaktiviteden müzdarip olabilirsiniz.

Dikkat Dağıtıcı Nesnelere Yönelmek

Hiperaktivite rahatsızlığı olanların son dönemlerdeki en büyük belirtileri ise akıllı telefonlarına bağımlı olmalarıdır. Dikkat dağıtacak eşyalara olan ilgiden dolayı hiperaktivite yaşayan kişiler gün içerisinde sürekli olarak cep telefonlarına bakmaya başlarlar.

hiperaktivite

hiperaktivite

Arkadaşlarınız ile buluştuğunuz zaman, çalışırken, toplantıdayken ya da yolda yürürken sık sık cep telefonunuzu cebinizden çıkartıp kontrol ediyor ve uzun süre elinizden bırakmıyorsanız hiperaktivite sahibi olabilirsiniz.

Bu belirtilerin birkaçını ciddi şekilde yaşıyorsanız ve uzun süredir devam ediyor ise vakit kaybetmeden uzman bir doktora giderek gerekli testleri yaptırabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir