Hissettiğiniz Yaşla Gurur Duyun

İnsanlar genç görünmeyi istemekten vazgeçmiyorlar. Anti-aging yani yaşlanmaya karşı uygulamalar her zaman ilgi çekiyor. Oysaki yaş algısı bir değişim içinde. 30 yaşında bir kadın daha yaşlı görünürken 60 yaşında bir kadın daha genç görünebiliyor. Çünkü insan gerçekten hangi yaşta hissederse o yaşta oluyor. 30 yaşında hissediyorsanız kendinizi, cildinize, sporunuza, beslenmenize de dikkat ediyorsunuz. Bu yüzden kaç yaşında olursanız olun, içinizden gelen yaşınızla gurur duymanız lazım. Modern toplumlarda da kadınların örneğin selülitleri var ama selülit sorunlarını dert etmek yok.

hissettiğiniz yaş

hissettiğiniz yaş

Talep Anti-Aging Ürünlerde

Kadınlar “Artık anneyim” ya da  “Artık genç değilim” diye düşünmemeli. Aslında elli beş yaşlarından sonra gerçek özgürlüğün başladığını söylüyor yaşayanlar. Büyütülecek çocuklar yok, sabahları yetişilmesi gereken işler azalmış. Olaya bu şekilde bakılırsa zamanın geçmesi korkutucu bir şey değil.

mutluluk

mutluluk

Ayrıca genç görünmede kıstas sadece kırışıklıklar veya selülitler değil, nasıl konuştuğunuz, ne giydiğiniz, nasıl yürüdüğünüz bile görüntünüze etki ediyor. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki genç görünmek yüzde otuz genetik özelliklere, yüzde yetmiş ise davranışlara bağlı. Davranış kısmına da kullanılan bakım ürünleri, nasıl beslenildiği, nasıl bir hayat sürüldüğü ve insanın kendi için neler yaptığı giriyor. Kullanılan bakım ürünlerinin ortak özelliği ise anti-aging özelliği taşımaları.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir