İç Mekanlarda Boş Duvarları Dekore Etmenin Yolları

Evler, restoranlar ya da kafeler gibi estetiğin önemsendiği alanlarda boş duvarlar birçok kişi için eksik bir şeylerin varlığını çağrıştırır. Günümüzde bir evi dekore etmek ne denli önem arz ediyorsa kafeler gibi müşteri çekme ve müşteriyi tutma amacı taşıyan mekanlar için de en az o kadar önemlidir.

duvar dekorasyon fikirleri

duvar dekorasyon fikirleri

Evlerde boş duvarlar sıkça resimler, fotoğraflar ve aynalar gibi dekoratif ürünlerle doldurulur. Ev içerisinde bu tip uygulamalar yapmadan önce evin hangi bölümünün işlem göreceği temel kriterdir. Salonlar gibi misafirlerin de bulunacağı alanlarda aynalar, cam çerçeveli biblolar, kişisel olarak sergilenmek istenen fotoğraflar ya da resimler tercih edilebilir.

Kafe, Restoran Gibi Alanlarda Aksesuar Seçimi

Kafe gibi alanlarda bu durum biraz daha farklıdır çünkü çok daha geniş bir kitleye sunum yapılacağı için neredeyse herkese hitap edebilecek unsurlar tercih edilmelidir. Bunun için ise genel konsept büyük bir yardımcıdır. Örneğin kahve temalı butik kafelerde genelde kahvenin nasıl öğütüldüğünün ya da kahvenin nasıl toplandığının gösterildiği fotoğraf kullanılır.

duvar dekoru

duvar dekoru

Bir restoranda ise şıklık yansıtılmak isteniyorsa daha sanatsal ögeler tercih edilir. Ünlü ressamların resimleri ya da ünlü fotoğrafçıların çarpıcı eserleri ideal olabilir. Ünlü eserlerin tercih edilmesinin sebebi ise daha önce de bahsedildiği gibi herkese hitap etme isteğidir. Dolayısıyla tek bir fotoğrafla birçok kişinin aklında yer eden bir imge yakalanarak mekanın benimsenmesi sağlanır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir