İkinci El Araba Almak Ne Kadar Avantajlı?

Otomobil tercihinizi 2. el araba ile yerine getirmeyi mi düşüyorsunuz bugünlerde? Sıfır araba ile ikinci el arasında farkın veya size getirisi ile götürü hakkında yeterince bilgiye sahip misiniz? Bu yazımızda sıfır araçlarla ikinci el araçlar arasında farklara değiniyoruz. Aracınızı seçmeden önce mutlaka okuyunuz.

İkinci El Arabalar

İkinci El Arabalar

2.El Araba Kontrolü

Herkes sıfır arabalarda vergi oranının yüksekliğinden şikâyet ediyor, peki, ikinci el arabalarda alım satım dâhil yapacağınız masraflar nedir, hiç düşündünüz mü? Siz, kullanmak için mi yoksa alıp satmak için mi ikinci el araba araştırmasına girdiniz, öncelikli olarak bu size ışık tutacaktır.

İkinci el arabalarda hasar kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Eğer, arabalardan çok iyi anlamayan biri iseniz, kontrol işlemini bilen bir yere götürmeniz gerekiyor, aksi durumda ucuza almış olduğunuzu düşündüğünüz araç ileride sizlere başka sorunlarda çıkarabilir. Aynı durum aracın vergi borcu ile de alakalıdır. Aracınızın satışını tamamlamadan önce borç konusunda titizlik gösterin, vergi borcu gibi arkadan gelebilecek trafik cezalarını da hesaba katmanız gerekecektir.

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci el arabalar konusunda detaylar oldukça fazla ve hemen alır ertesi günü binerim diye bir düşünce ne yazık ki geçerliliğini kabul ettirmiyor. Bazen bir arabanın rengi hoşunuza gitse de, başka nedenlerden dolayı almaktan vazgeçebiliyorsunuz.

Oysa 2. el araba biraz zaman isteyen, bununla birlikte araştırma da isteyen bir uğraş. Öncelikle hangi tip ve model alacağınıza karar verdikten sonra iyi bir de piyasa araştırması yapmanız, karşınıza çıkacak alternatif fiyatlar konusunda size aydınlatıcı yol olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir