İpek Gömlek Nasıl Giyilir?

Özel davetlerin vazgeçilmez kurtarıcıları arasında yer alan ipek gömlekler, klasik kıyafetler ile birlikte giyildiği zaman klasik stilin biraz daha hareketlenmesini ve yumuşayabilmesini sağlar.

ipek gömlek

ipek gömlek

Sıkı ve şık bir ofis tarzı için boru kesim pantolonlar ile birlikte ipek gömlek giyebilirsiniz. Gömleğinizi pantolonun içine sokarak ince bir kemer kullanırsanız dikkatleri bel bölgenize doğru çekebilirsiniz.

Klasik ve Spor Kombinler

Düşük bel ya da yüksek olarak tercih edebileceğiniz pantolonların renkleri ise gömlekleriniz ile uyumlu olmalıdır. Kalem etekler ile de ofis stili yaratabilirsiniz. Bu tür eteklerin üzerine şık bir ceket giyerek daha resmi bir stil yaratabilirsiniz. Ayrıca kombinlerinizi bütünleyebilmek için ise stiletto bir ayakkabı ve clutch bir çanta modeli tercih edebilirsiniz.

ipek hırka

ipek hırka

Gündelik bir tarz yaratabilmek için klasik kot pantolonları kullanabilirsiniz. Koyu renkli pantolonlar ile neredeyse her renk tonundaki ipek gömlek bir arada uyum yakalayabilmektedir. Ancak ayakkabı seçimi konusunda topuklu dışında bir alternatif arıyorsanız babet ayakkabı dışında seçim yapmamalısınız. Uzun ve zincirli askıya sahip olan çantalar ise gündelik kombinler için ideal parçalardır.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir