İşletim Sisteminin Gözdesi Windows

Bilgisayarlarda işletim sistemi çok önemlidir. Bu işletim sistemleri içerisinde en yaygın kullanılan ise Windows olmuştur. Bilgisayarın hayatımıza girmeye başlamasının ardından işletim sistemi alanında hizmet sağlayan Windows’un farklı zamanlarda tüketicilerin hizmetine sunulan birçok farklı sürümü yer almıştır.

windows 10

windows 10

Kullanabileceğiniz programlar, bilgisayar ekran kartı, ana kart ve Ram Bellek ve diğer bilgisayar ekipmanları ile doğru orantılı olarak çalışır. Yani eski model bilgisayarlarda yeni işletim sistemi programlarını görmek veya yüklemek pekte mümkün değildir. Kullanabileceğiniz windows programları içerisinde en son işletim sistemi Windows 10 olmuştur.

Kullanılan Windows Programları Nelerdir?

Piyasaya çıkışının ardından kısa süre içerisinde alt grubu haline gelen Windows 8’i rafa kaldırtan Windows 10 versiyonunda bilgisayar kullanıcılarına multitask versiyonu tanıtıldı. Windows 10 genelde tekil kullanıcıları için üretilmiş gibi görünse de işletmelerin de kolaylıkla kullanabileceği işletim sistemi modelleridir.

windows 10

windows 10

Bilgisayarının işletim sisteminde Windows 10 kullanan işletmeler tek yazılım sayesinde elinde bulunan tüm windows 10 cihazlarını kolaylıkla kontrol altına alabileceklerdir. Ayrıca windows 10 işletim sistemi işletmelerde filtreleme sistemi yapma imkanı sunmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir