İştah Kesen Yiyecek Önerileri

Diyet yaparken fazla kilolarınızdan kurtulmak için bazı yiyecekleri diğerlerinden daha fazla tüketmeniz iştahınızı kesmek ve kendinizi bir sonraki öğüne kadar tok tutabilmek için önemlidir.

Salatalar her diyetin vazgeçilmez gıdaları arasındadır. Yeşik yapraklı salatalardan oluşan bir salata yüksek oranda lif içerdiği için iştahınızı büyük oranda kesmeye yetecek bir yiyecek olarak bilinmektedir.

iştah

iştah

Elma iştah kesen yiyecekler listesinde ilk sıralarda yer alan bir diğer yiyecektir. Elmanın içerisinde yer alan lifler ve pektin maddesi sizleri bir sonraki öğününüze kadar tok tutmaya yetecek etkiye sahiptir.

Yeşil Çay İştah Keser mi?

Fındık, ceviz ve badem gibi yiyeceklerin içerisinde yer alan faydalı yağlar iştahınızı keserek tokluk hissini yakalayabilmenizi sağlar. Öğünler arasındaki geçişlerde bu tür gıdalar tüketerek diyet sürecinizi daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

yeşil çay

yeşil çay

Yeşil çay, diyetlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Öğün aralarında içinizi ısıtacak olan yeşil çayları tüketirseniz tokluk hissini kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Vücudunuzdaki zararlı toksinleri de atmanızı sağlayacak olan yeşil çayı günde 4 fincan içebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir