Karbonat Diş Temizliğinde Kullanılır mı?

Diş bakımına yer açarak dişlerinizin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu ise yılar boyu kendi dişlerinize sahip olan avantajını da elde etmenize imkân sunar. Diş bakımında diş macunu kadar iş fırça seçimi de son derece önemlidir. Diş fırçasının çok sert olması diş minesine zarar verebilir. Diş minesinin zarar görmesi ise dişlerde öncelikle hassasiyette neden olurken sonrasında ise çürümelerin yaşanmasına etki edebilir. Bu neden ile diş minesine zarar verecek olan uygulamalardan kaçınmanız önerilir.

diş fırçalama

Dişlerin temiz olmasını sağlamak için diş macunu kullanımına yer açıyoruz. Fakat daha doğal bir seçim için dişlerinizin temizliğinde sadece bal kullanmanız yeterli. Bunun yanı sıra bazı kişiler özellikle tartarın giderilmesi için karbonat kullanımına da yer veriyor. Karbonat birçok diş macunu içinde de yer alarak özellikle dişlerin beyazlaması ve diş etlerinin temizlenmesi içinde önemli bir üründür.

Karbonat Kullanımı

Dişlerin temizliğinde karbonat kullanımına yer açarak doğal bir tercih seçmeniz elbette mümkün. Fakat her gün karbonat ile diş temizliğine yer vermek dişleriniz için sıkıntıya sebep olurken aynı zamanda diş etlerinizin de tahriş olmasına neden olabilir. Bunun ile beraber karbonat kullanımında mutlaka karbonatın ıslatılarak eritilip o şekilde kullanılması önerilir. Dişleriniz için yapacağınız doğal seçimlerde aynı zamanda sirkeden de yararlanabilirsiniz. Sulandırılmış olan sirke ile gargara yapmak ağız sağlığı ve temizliği için önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir