Karın Kası Yapmanın Egzersizleri

Erkekler için kaslı ve güçlü bir vücut adeta bir hayat amacıdır. Güç erkeklerin doğasında olan bir şeydir. Her zaman daha baskın ve daha güçlü cins erkekler olduğu belirtiliyor. Erkeklerde bu namın arkasında durmak amacıyla spor yapıyor. Spor denildiğinde ve yanına da erkekler yerleştirildiğinde akla ilk gelen karın kası oluyor.

mekik

mekik

Erkekler için en önemli kas karın kasıdır. Karın kası halk arasında baklava olarak da biliniyor. Karın kası vücuda muazzam bir estetik ve güç katıyor. Ayrıca çokta güzel bir havadır. Fakat yapmak büyük bir emek ister. Zaten kas yapmak başlı başına bir mücadeledir. Peki nasıl yapılır?

mekik çekmek

mekik çekmek

Mekik Çekin

İlk seçeneğiniz mekiktir. Mekik, karın kasının dalıdır. Bunu yapmak için aletiniz yoksa uzanın ve ellerinizi kafanızda birleştirin. Ayaklarınızı bir yere dayayarak başlayabilirsiniz. Ya da kolay olsun diye dizler kırık bir şekilde de yapabilirsiniz. Yan karın kasları içinde egzersiz yapın. Önemlidir. Her geçen gün arttırın. Bir diğer harekette de yere yan bir şekilde yatın ve seri halinde bacaklarınızı kaldırın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir