Karıncalardan Kurtulmanın Yolları

Karıncalanma, özellikle yaz dönemlerinde birçok evde yaşanan sorunlardan biridir ve özellikle mutfak bölgesinde görülür. Karıncalardan kurtulması bazen oldukça zor olabilir ve denenen çeşitli yöntemler çoğu zaman geçici olur. Belki evde birkaç tane karınca görmek zararsız gibi görünebilir fakat karıncaların yumurtlaması ve sayılarının çoğalmasıyla bu sorun giderek büyüyerek, içinden çıkılmaz bir hal alır.

karınca

karınca

Doğal Yöntemlerle Karıncalanmadan Kurtulmak İçin

Karıncalanma problemi, eğer içinden çıkılamayacak kadar büyükse mutlaka tarım malzemeleri satılan yerlerden alınabilecek tarım ilaçlarıyla yok edilebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, tarım ilaçları ağır ilaçlardır ve onları solumak insan sağlığı için de oldukça zararlıdır. Bu sebeple tarım ilacının kullanıldığı bölgeye en az iki gün girilmemelidir. Ayrıca ilacın daha uzun ömürlü olabilmesi için, sıkıldığı yerde hemen çamaşır suyu gibi dezenfektan malzemelerle temizlik yapılmaması gerekir.

karıncalar

karıncalar

İlaçlama dışındaki bazı doğal yollarla da karıncalanmadan kurumak mümkündür. Özellikle mutfak alanlarında karıncaların gelebileceği noktalar tespit edilmeli ve başta ahşap kısımlar olmak üzere her bir köşeye nane yağı, boraks ve sirke gibi ürünler sürülmelidir. Bu ürünlerin salgıladığı koku, karıncaları uzak tutmak için yeterlidir. Ayrıca suyun içerisine suyun 1/3’i kadar koyulan sirkeyle birlikte karışım iyice çalkalanma ve karıncaların geliş yerlerine bir sprey yardımıyla püskürtülmelidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir