Kas Erimesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kas erimesi rahatsızlığı kendisini genellikle 5 yaşından önce belli eden bir rahatsızlıktır. Yeni yürümeye başlamış olan çocuklar kaslarını yeterli kadar kontrol edemezler. Bu tür dönemlerde çocuklarda sakarlıkların ortaya çıkması da yaygındır. Kasların yeterli miktarda gelişememesi ise bu durumlara bağlı olarak zatürre hastalığının ortaya çıkmasına da yol açmaktadır.

kas erimeleri

kas erimeleri

Kas erimesinin tedavisi hastalığın ortaya çıkma sebeplerine göre değişmektedir. Çocuklarda ortaya çıkan kas erimelerinde tedavi olarak etkili bir beslenme programı da uygulanmaktadır. Bu beslenme şekli az tuzlu ve proteini bol gıdalar ile uygulanır. Tedaviyi destekleme amaçlı olarak vücutta ödeme sebep olan fazla su kaynağının atılması için yöntemler de uygulanır.

Kas Erimesi Böbrek Yetmezliğine Yol Açar mı?

Tedavi esnasında çocuklarda böbrek yetmezliği ortaya çıkabilir. Böbrek yetmezliğinin ortaya çıkma riski hastalığın şiddetine göre değişebilir. Böbrek yetmezliği ilerleyen seviyelere geldi ise ilaç tedavisi ya da böbrek nakline ihtiyaç duyulabilir.

kas erimesi

kas erimesi

Hastalık yavaş ilerleyen ve uzun yıllar süren bir hastalıktır. Bu sebeple tedavi yöntemleri de düzenli bir şekilde aksatılmadan uygulanmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir