Kas Gevşetici İlaç Kullanımı

Kas gevşetici ilaçlar özellikle tutulmalar ve kramplarda etkili olup belli sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Kas gevşetici ilaçlara bağımlı olarak yaşamak oldukça zararlı olup tüm ilaçlarda olduğu gibi doktor kontrolünde alınması gereken ilaçlardır. Bu ilaç türlerinin fazla kullanımı ile özellikle bağırsak fonksiyonlarını olumsuz etkileyerek mide bulantısını da beraberinde getirebiliyor.

kas gevşetici

kas gevşetici

Uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre gereksiz yere kas gevşetici kullanımı ya da tamamen doktor kontrolünden bağımsız olarak alınıp kullanılan bu ilaç türleri insan metabolizmasını olumsuz etkilemesinin yanı sıra kas gevşetici ilaç grubuna bağımlı hale gelinmesine de sebep olabiliyor.

Gereksiz Kullanım Sağlığı Tehdit Ediyor!

Kişiler kas gevşetici ilaç periyodunda olmayan haplara almadığı sürece sürekli kas ağrısı yaşayarak gerilme durumları ile karşı karşıya gelebildiği gibi bağırsak fonksiyonlarını olumsuz etkilemesi ile sıvı kaybını artırarak sağlıksız bir bedene kavuşulmasını sağlıyor.

kas gevşetici kullanmak

kas gevşetici kullanmak

Gerekli olduğu durumda doktorun önerimi ile ne kadar tavsiye ediliyor ise bu ölçüde alınıp gerekmediği durumlarda doktor tavsiyesi olmadan alınmaması gerektiği hakkında uyarılarda bulunuldu.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir