Kilerinizi Düzenlemenizi Sağlayacak İpuçları

Kilerler birçok yiyeceğin saklanmasına olana veren özel yerlerdir. Hemen her evin ihtiyacı olan kilerler sahip olmakta kimi zaman yeterli olmaz. Birçok farklı eşyanın ya da yiyeceğin alan içinde saklanmaya çalışılması oldukça kargaşa yaratılmasına sebep olarak aranılan şeyin ise bulunmamasına sebep olabilmektedir. Bu sebep ile kilerin düzenlenmesinde bazı detaylara dikkat ederek daha düzenli ve daha tertipli bir alana sahip olmanın da avantajını edinebilirsiniz.

  • Kilerinizde raflara yer açmanız son derece önemlidir. Raflarda konumlandıracağını ürünlerin ne olduklarını belirmek için ise üstlerine ürün hakkında bilgileri yazabilirsiniz.
  • Kilerde sadece yiyecek malzemeler değil aynı zamanda her daim ihtiyaç duyulmayan bazı mutfak gerekleri de saklamanın. Bu gibi ürünlerin kilerde çok fazla yer kaplaması sebebi ile üst raflarda bu eşyaların konumlandırılması oldukça önem taşır.
  • Kiler alanında istenen düzenin elde edilmesinde rafların yanı sıra çekmecelere de yer açabilirsiniz. Çekmeceli plastik dolaplar da bu alanda kullanılarak birçok eşyanın tertipli bir şekilde saklamasını sağlar. Özellikle her zaman kullanılmayan sofra bezleri gibi ürünlerin tozlanmadan hijyenik olarak da saklanmasını sağlar.
  • Kilerinizde tüm eşyaların belli bri plan içinde konumlandırılması sayesinde hem aradığınızı kısa sürede bulmanız mümkün olurken hem de yerleştirme sırasında da güçlük yaşamazsınız.
  • Kiler alanında istenen düzenin edinilmesinde çekmece üstlerine de içinde olan malzemeleri yazarak hem konumlandırma hem de aranılanın kolay bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir