Kilo Almanızı Önleyen Püf Noktaları

Metabolizmanın yavaş çalışması kilo alımınıza neden olur. Bazı gıdalar ya da içecekler ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Yediğiniz yemekler, içtiğiniz sıvılar da metabolizmanın daha hızlı çalışmasında rol oynar. İçtiğiniz suyun içine belirli bitki ve sebzeleri koyduğunuz zaman yağ yakımınız da hızlanır.

bölgesel zayıflama teknikleri

bölgesel zayıflama teknikleri

Metabolizmanızı Hızlandırın ve Kilolardan Kurtulun

Ödem şikayetleri erkek ve bayanların genel problemidir. Karanfil, kimyon ya da kakuleyi çayınızın içine eklediğiniz zaman kısa sürede şişkinlikten kurtulursunuz. Yeşil çayı ise günde iki fincan tüketmelisiniz. Su özellikle sabahları aç karnına iki bardak içilmeli. Kırmızı meyvelerden olan karadut ve yaban mersini yağ yakımınız konusunda size yardımcı olur. Sık ve az yemeyi ise alışkanlık haline getirin. Bağırsaklarınızın düzene girmesi için mutlaka kuru kayısı ya da kuru inciri tüketin. İdeal kilonuza ulaşmak için bağırsaklarınızın düzenli olarak çalışması gerekir.

diyet meyveleri

diyet meyveleri

Kefir ya da keten tohumu ile bağırsak hareketlerinizi hızlandırabilirsiniz. Tatlı krizlerinizi ise kuru kayısı ya da bir parça bitter çikolata ile önleyebilirsiniz.Kilo vermek isteyenlerin hayatına sporu da eklemeleri gerekir. Yürümek, yüzmek ya da pilates hareketleri ile daha hızlı kilo verir hem de bedeninizin sarkmasını önlersiniz. Düzenli uyku ise metabolizmayı hızlandırır. Yaşam kalitenizi artırmak için sağlıklı yaşamı hayatınıza sokmalı ve zararlı alışkanlıkları hayatınızdan çıkarmalısınız. Sofranızda salatayı kesinlikle ihmal etmeyin. Salatasız bir diyet asla düşünülemez.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir