Kırışıklıklara Hayır!

Yaşlanmak her insanın korktuğu ve mümkün olabildiğince ertelemek istediği bir durumdur kuşkusuz. Günler haftalar ve aylar ve yıllar su gibi akıp geçtikçe bunların belirtileri insanda kırışıklıklar olarak ne yazık ki ortaya çıkar. Bu anlamda insanın kendine bakımı çok önemli bir husustur. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucular için kırışıklık engelleyici doğal bir maske tarifi vermek istedik.

kırışıklıklar

kırışıklıklar

Kırışıklığı Önleyen Salatalık Maskesi

Bu maske için size gereken şey 1 tane salatalık ve biraz da süttür. Her evde kolaylıkla bulunabilen bu malzemeleri kullanarak mucizeler yaratabilirsiniz. Peki nasıl hazırlanıyor bu maske?

maske

maske

Salatalığın kabuklarını ilk önce soyuyorsunuz. Daha sonra ister rende yardımı ile isterseniz çatal kullanarak iyi bir şekilde eziniz. Bu ezdiğiniz salatalığa sütü ilave edin ve cildinize uygulamaya başlayın. Yaklaşık olarak bir yarım saat boyunca bu şekilde yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu anlattığımız maskeyi eğer iki haftada bir düzenli şekilde uygular iseniz kırışıklık ve yüz çizgilerinizden kısa zamanda kurtulacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir