Kırtasiye Alışverişi Diye Bi’şey Var

Okula gidecek çocuğunuz varsa siz de kırtasiyeciye gideceksiniz demektir. Şimdilerde birçok veli eline tutuşturulan listelerle kırtasiye veya büyük marketlerin yolunu tutuyor. Listeyi tamamlama telaşındaki aileler, bazen malzemenin kalitesini ve insan sağlığına etkisini göz ardı edebiliyor. Alışverişler çoğunlukla çocukla beraber ve telaş içinde yapıldığından fiyat karşılaştırılması bile yapılamıyor. Ama bu arada alınan çantaların, kalemlerin, silgilerin ufaklığa zarar verebileceğini ne olursa olsun düşünmek gerek.

okul çantası

okul çantası

Çocukların birebir kullandıkları ürünlerin sağlık açısından güvenli olması şart. Mesela kiloyla alınan defterler var. Çocuk sayfayı her çevirdiğinde parmağını diline sürüyor ve defterin yaprağını çeviriyor. Oysa ki böyle defterlerin üretiminde kullanılan kimyasallar ona zarar verebilir. Ayrıca çoğu aile ve çocuk raflardaki ürünlerin cazibesine kapılıyor. Çantalar da ayrı bir sorun. Okul çantasının dayanıklı olması için dikişlerin çift taraflı olmasına dikkat edin. Sırt kısmı ortopedik olan çantaları tercih edin.

kırtasiye

kırtasiye

Sırt bölmesinde özel bir alan olmalı ki çocuk terlediğinde çantayla vücudu temas etmesin. Çantaların üretildiği malzemenin kalitesinden de emin olun. Sonuçta hem çocuğun zevkine hem de ailenin bütçesine uygun bir alışveriş yapmanız şart. Listenizi buna göre ayarlayın ve aile bütçesini sarsacak bol renkli kırtasiye raflarından uzak durun.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir