Kış Dekorasyonu

Yazın geride kaldığı şu günlerde mobilyalarında özel bakımdan geçme vakti geldi. Ahşap mobilya ve doğramaların ömrünü nasıl uzun tutabiliriz? Yağmurlar ve serin havayla beraber sonbahar kapımızı çaldı. Dolayısıyla kışa sayılı günler kala mobilyalar yenileniyor ve bakımları yapılıyor. Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO soğuk kış günlerinde mobilyalarınızın bakımı ile ilgili sizlere bazı tüyolar veriyor. İşte o tüyolar;

1)Cilalı eşyalarınızın üzerinde oluşan çizikleri yok etmeniz mümkün. Kulak pamuğu ile çizik olan bölgeye yeniden cila sürebilir ve ardından başka bir kulak pamuğu ile üzerine 90 derecelik alkol sürebilirsiniz. Son olarak da cila kuruduktan sonra mobilyanın ahşap bölgelerine zeytinyağı sürebilirsiniz.

kış dekorasyon önerisi

kış dekorasyon önerisi

2)Mobilyalarınızı nemden uzak tutun. Nem ahşabın küflenmesine ve mantar oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden mobilyalarınızı kuru ve havadar yerlerde saklayın.

3)İşlenmiş ağaçtan yapılmış bir mobilyaya sahipseniz bakımını kolaylaştıracak bir ipucu söyleyelim. Nemli şifon kumaş yardımı ile mobilyanızın temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz.

4)Deri koltuklarınızın ömrünü uzatmak için temiz bir bezle ve suyla temizlemek yeterli olacaktır.

kış dekorasyon

kış dekorasyon

5) Evlerde vazgeçilmez bir diğer eşya ise fiskoslar dır. Fiskoslar genellikle hint hurması dalından yapılmaktadırlar. Temizliği için suyun içerisine keten yağı ekleyerek bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Bu tarz eşyaların iki hafta bir bakımların yapılması gerekmektedir.

6)Bahçe mobilyaları, kitaplıklar genellikle tik ağacı denilen bir ağaçtan yapılmaktadır. Yoğun bir biçimde kullandığımız bu mobilyaları özel temizleyicilerle temizledikten sonra özel yağı ile yağlayın.

7)Yaz aylarında genellikle yüzeylerde oluşan yemek yağları ve insan dolayı oluşan yağları mutlaka temizleyin. Bu tip yağlar mantar, küf ve bakteriyel oluşumunu tetikleyerek hoş olmayan bir görüntü oluşmasını sağlar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir