Kış Hamilelerinin Yapması Gerekenler?

Kış ayında anne adaylarının kendilerine daha dikkatli bakmaları gerekir. Kış ayında bebek bekleyenlere önemli tavsiyeler, annelerin bilmesi gerekli detaylardır. Metabolizmanızın bu aylarda daha güçlü olması gerekir. Kolay hastalananlar, dirençlerini artırmak için ıspanak, pırasayı sofralarından eksik etmesin. Sabahları güne portakal ve mandalina karışımlı meyve suyu ile başlayın ve geceleri mutlaka bir muz yemeniz gerekir.

gebelik

gebelik

Kış Hamilelerinin Metabolizmasını Güçlendirmesi İçin Tavsiyeler

Hastalıklardan korunmanız için bol miktarda C vitamini yemeniz gerekli. Kuşburnu, kivi, biber yüksek vitamin içerir. Geceleri asitli meyve yememeye çalışın.  Balık çok önemli bir gıdadır. Annenin diş sağlığını da korur. Yaz hamileleri bolca güneşten yararlanır. Kış ayında güneş az olduğu için D vitaminini balıktan almanız gerekir.

hamilelik

hamilelik

Kışın özellikle kilo alımı artacağı için karbonhidratı azaltın. Fazla kilo almak, doğumu zorlaştırır. Kapalı mekânlarda kış ayında fazla kalmayın. Bulaşıcı hastalıklar, kapalı yerlerde daha çabuk bulaşır. Sigara içilen ortamdan da uzak durun. Soğuk havalarda cilt daha çabuk kurur. Bol su için ve bitkisel nemlendiriciler kullanın. Kış ayında yumuşak ve pamuklu kıyafetler seçin. Temiz havada kışın yürümeyi ihmal etmeyin. Eviniz sobalı ya da kaloriferli olsun mutlaka evi nemlendirin.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir