Kış Mevsiminde Hamile Olan Anne Adayları için Öneriler

Kış aylarında hamilelik yaşayan anne adayları, mevsimin bütün avantajlarını doya doya kullanmalılardır. Kışın yetişen meyve, sebzelerin çeşitliliği ve mineral, vitamin bakımından zengin gıdaların sıkça tüketilmesi gerekir. Soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmak için de oldukça önemlidir.

gebe

gebe

Hamilelik ve emzirme süreçlerinde antibiyotiklerin kullanılması zararlı olduğundan hastalık ihtimallerinin azaltılması önemlidir. Hamilelikte besin düzeni içerisinde yağ, protein ve karbonhidrat tüketimindeki dağılımın yanında mineral ve vitaminin de bu dağılım içerisinde denge sağlayıcı olarak bulunması gerekir.

hamile

hamile

Anne için Cilt Sağlığı, Beden Sağlığı ve Kıyafet Seçiminin Önemi

Kış mevsiminin olumsuz şartlarından uzaklaşabilmek için kat kat giyinerek soğuk havaya maruz kalmamaya özen gösterilmelidir. Sentetik ve naylonlu kumaşlara nazaran hava alan özelliğe sahip örneğin pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. Yüksek topuklu ayakkabılardan da uzak durmak önemlidir. Ayrıca bulaşıcı hastalıkların çok sık yayıldığı bu dönemde, tokalaşma gibi eylemlerden uzak durularak bulaşmayı önlemek gerekir. Soğuk havayla ciltte oluşan kurumaları önlemek için yeterli su tüketiminin dışında hamilelere özel üretilen kremler kullanılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir