Kolejli Giyim Tarzı

Üniversite gençlerinin giyim tarzı, modaya da yansımaya başladı. Genel olarak 15-25 yaş arası gençlerde giyim tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Ağırlık olarak, spor tarzı kıyafetlerden ve aksesuarlardan oluşuyor. Preppy tarzını genelde; iyi aile çocukları ve elit kesimlerin çocukları benimsiyordu.

Ceket Modelleri

Ceket Modelleri

1950’li yılların Amerika’sında ortaya çıkan bir tarz olarak bilinir. 1980’li yıllarda yükselişe geçen bu moda tarzı, bir dönem unutulmuştu. Günümüzde yeniden moda olmaya başladı.

Neler Var?

Preppy tarzı giyimde ağırlıklı olarak; baklava desenli kazaklar, ekoseli etekler, süveterler, hırkalar, dokuma deri kemerler gibi unsurlar hakim.

Kolej Ceket Modelleri

Kolej Ceket Modelleri

Deniz temalı kıyafetler ve spor kıyafetler de bu tarza hakim olan unsurlardan. Preppy tarzı giyinenlerin belli başlı tercihleri var. Bu tercihler günümüz modasına da hakim olmuş durumda. Genelde kaliteli kıyafetler tercih edilir ve zamansız giyilen kıyafetler, preppy tarzını benimseyenlerin tercihidir.

Zarif ve sade takılar, saç bandı temalı bandanalar, sade ayakkabılar (özellikle babet tarzı ayakkabılar), makosen ayakkabılar tercih edilir.

Kolej Giyim Tarzı

Kolej Giyim Tarzı

Tarzın tamamlayıcı aksesuarlarından ise; sade ve düz renkli kravatlar (özellikle bayanların tercihi), fularlar, ekose desenli mini eteklerde bu trendin içeriklerindendir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir