Kuru Öğütme Sistemi

Doğada toprak altında katı halde bulunan değerli madenlerin tüketime sunulabilmesi için pek çok aşamadan geçmesi gerekir. İlk olarak kütleler, bloklara ya da damarlar halinde çıkarılan madenlerin sanayiye ham madde olarak sunulabilmesi için arıtılması gerekir.

İçerisinde bulunan toprak, kum, kaya gibi maddi değeri bulunmayan katı cisimlerden arındırılan madenlerin öğütülmesi işlemi başlar. Öğütme tesisi ile madenler yaş ya da kuru olarak istenilen mikronda öğütülebilir. Kuru madenlerin kurutulması için de öğütmeden önce döner kurutucular kullanılır. Burada nem oranı %1’in altına inen madenler istenilen ölçüde öğütülür.

Öğütme Tesisleri

Öğütme Tesisleri

Yaş Öğütme Tesisi

Bu öğütme tesisi içerisinde ürünün ıslak bir şekilde öğütülmesi için özel makineler ve teknik ekipmanlar kullanılır. Madenin çamur aşamasında en iyi şekilde öğütülmesi için öğütmenin kesintisiz bir şekilde devam etmesi ve suları hiçbir şekilde sızdırmaması gerekir. Bu nedenle alanında tecrübeli ve uzun yıllardan bu yana üretiminin büyük bir kısmını Avrupa’ya ihraç eden ve AB standartlarında üretim yapan http://www.remas.com.tr/kuru-ogutme-tesisleri/ adresinden gerekli tüm bilgiler alınmakla birlikte tam donanımlı bir sistem kurulabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir