Kuru Saçlar İçin Bakım Tavsiyeleri

Saçlar, kadın güzelliğinin bir simgesi olduğu için en önem verdikleri parçalarıdır. Bu sebeple sağlıklı ve havalı görünen saçlar için, birçok bakım kürü uygulamaktan ve pahalı ürünler satın almaktan çekinmezler. Fakat öyle saçlar vardır ki ne yapılırsa yapılsın düzelmez, şekil almaz ve bakımsız görünürler. İşte kuru saçlar tam olarak bu şekildedir ve birçok kadının kabusudur. Fakat kuru saça sahip olanlar, belli yöntemleri izleyerek oldukça sağlıklı ve parıldayan saçlara sahip olabilirler.

saç bakım

saç bakım

Bakım Ürünleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuru saçlara sahip olan her kadın, mutlaka nemlendirici kremler satın alır. Fakat her krem, saçlarının yumuşamasına ve sağlıklı görünmesine yardımcı olamayabilir. Bunun sebebi kremin yalnızca nemlendiricili olup, nem tutucu özelliğe sahip olmamasından kaynaklanır. Bunu anlamak için de kremin içeriğinde gliserin, gliseril stearat, propilen glikol, sodyum PCA ve sodyum laktat maddelerinin bulunmasına dikkat edilmelidir.

saç bakımı yapmak

saç bakımı yapmak

Saç nemlendirici özelliği bulunan kremler, şampuan veya maske satın alınırken ise, ürünün ph değerine bakılmalı; aynı zamanda termal koruma ve yoğun nem içerikli özelliklere sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Dışarıdan krem almayı tercih etmeyenler ise, saçların nem dengesini düzeltecek doğal bitkisel yağlardan faydalanabilirler. Bu yağlar ise, avokado, argan ve zeytinyağıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir