Lazer Lipoliz Nedir?

Çağımızın sorunları arasında obezite ile savaşmak için teknolojiden faydalanma yolları her geçen gün artıyor. Özellikle bölgesel zayıflama yöntemleri gün geçtikçe daha popüler olmaya başladı.

Bu tip uygulamalar bölgesel olarak zayıflama ve sıkılaşma sağlar fakat uygun diyetlerle desteklenmediği sürece geri dönüşlerin olması kaçınılmazdır.

Lazer Lipoliz Nedir

Lazer Lipoliz Nedir

Doktorun Deneyimi Önemli Bir Kriterdir

Bölgesel incelme sıkılaşma sağlayan yöntemlerden olan lazer lipoliz fazla yağların lazer ışınları vasıtasıyla sıvılaştırılarak vücuttan atılması esasına dayanan bir yöntemdir.

Yağ hücrelerinin bulunduğu bütün alanlarda uygulanabilen bu yöntem aynı zamanda uygulanan alanda sıkılaşma da sağlıyor. Lazer lipoliz ile yağ hücreleri tahrip edilerek yağ birikmesi engellenmeye çalışılır.

İşlemin başarı şansı yüksek olup bu yöntemle tekrar aynı bölgede yağ birikmesi zorlaşır. Doktorun önereceği uygun bir diyetle bu işlem desteklenmezse her ne kadar zor olsa da geri dönüşler mümkündür.

lazer lipoliz nedir

lazer lipoliz nedir

Lazer lipoliz, estetik cerrahi uzmanları tarafından ameliyat ortamlarında yapılmalı. Başarı şansı doktorun tecrübesiyle doğru orantılı olup lazer lipoliz konusunda eğitimli ve deneyimli cerrahlarla çalışmak önemlidir.

Ağrısız ve acısız bir yöntem olan lazer lipoliz yaptırmadan önce deneyimli ve bu konuda eğitim almış bir doktora danışmak gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir