Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction ameliyatlarındaki amaç vücuttaki yağların alınması ve vücudun şekillenmesi için gerekli işlemlerin lazer cihazları ile sağlanmasıdır. Kişilerin mevcut vücut problemlerine göre uygulanan lazer liposuction işleminde uygulanabilir bölgeler karın bölgesi, bel, sırt, basen ve bacaklar, diz çevresi, boyun, kollar olmaktadır. Uygulama hem cildin sıkılaşmasını sağlar hem de cilt toparlanır ve gerilir.
Lazer liopsuction işlemi lazer cihazlar sayesinde yağ parçalarının (lipoliz) parçalanarak kanüllerle dışarı atılması işlemidir. Bir diğer operasyon olan lazer lipoliz ile karıştırılmamalıdır. Lazer lipoliz işleminde yağ dışarı atılmaz, parçalanan lipolizlerin doğal yollarla vücuttan atılır. Genellikle az ve orta derecede yağ fazlalığı yaşanan bölgeler için tercih edilir. Lazer parçalanma bu bölgeler için yeterli olabileceğinden vücut kolaylıkla parçalanan yağları atacaktır ve cilt zamanla sıkılaşıp gergin bir görünüm kazanacaktır.

lazer liposuction operasyon

lazer liposuction operasyon

 

Lazer Liposuction Avantajları Nelerdir?

Lazer liposuction işleminin bir çok avantajı bulunmaktadır. İstenilen bölgeden yağ almayı hedefleyen lazer liposuction uygulaması yüzey düzensizliklerini gidererek vücudun sıkılaşmasını sağlar. Laser liposuction uygulaması ile tek seansta yağ aldırma ve vücut sıkılaştırma işlemi bir arada gerçekleştiği için diğer uygulamalardan daha etkilidir.

Liposuction Kimler Yaptırır?

Liposuction uygulaması kadın erkek herkesin faydalanabileceği bir uygulama olup fazla yağlardan şekli bozulan, deforme olmuş vücutlarda uygulanır. Boyun ve yüz cildini sıkılaştırmak isteyenler, çene altı sarkanlar da sıklıkla bu uygulamayı tercih etmektedir.

lazer liposuction

lazer liposuction

Erkeklerin yaygın olarak meme büyümesi durumlarında başvurdukları lazer liposuction ile etkili sonuçlar alındığı görülmüştür. Bunun dışında yaygın olarak kol içi, bacak içi yağlanmaları ve ciltteki gevşeklik giderilmesi için tercih edilir. Koltuk altı terlemeleri için de kalıcı bir çözüm olarak görülen lazer liposuction uygulandığı andan itibaren etkisini göstermektedir.

Lazer Liposuction Sonrasında Neler Olur?

Lazer liposuction uygulamalarında küçük alanlar için lokal anestezi ile uygulanırken daha geniş alanlar için lokal anestezi uygulanmaktadır. İşlemden hemen sonra normal hayata devam etme konusunda bir sıkıntı yaşanmamaktadır.
Operasyon sonrasında ağrı ya çok az görülür ya da hiç görülmez. Basit ağrı kesiciler ile geçebilecek düzeyde ağrı gerçekleşebilir. Morluk genellikle gözükmez iken şişlik yaygın olarak görülür 15-20 günde vücut kendini toparlar. Operasyondan 1 ay sonra vücut şeklini gösterir ve 6 aya kadar sürekli toparlanarak son halini alır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir