Lens Kullananlar Dikkat

Bayan ya da erkek fark etmeksizin birçok insanda göz bozukluğu problemi bulunabiliyor. Kimisi gözlüklerle kimseyi seslerle bu sorunu tedavi etmeye çalışır. Son zamanlarda göz rahatsızlığı olan kişiler daha çok lens kullanımının tercih ediyor. Çünkü gözlük kullanımı oldukça zor. Peki lens kullanmak isterseniz nelere dikkat etmelisiniz? İşte bu yazımızda Siz değer okuyuculara lens kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı kurallardan söz edeceğiz.

lens kullananlar dikkat

lens kullananlar dikkat

Lens Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Her şeyden önce mutlaka lensleri takarken ve çıkartırken ellerinizi yıkamalısınız lenslerle uyumanızı asla tavsiye etmiyoruz bazılarının uyunabilir özelliği mevcuttur ama yine de gece yatarken çıkarmanızı tavsiye ederiz Çünkü bu mikrop riskini arttırır.  Ayrıca denize giderken lensleri çıkarmanızı öneririz veyahut da lensin ıslanmasını önlemek için yüzücü gözlüğü takmalısınız.

lens kullanımı

lens kullanımı

Lensin süresi dolduğunda artık kullanmamalısınız. Eğer devam ederseniz bu sizin için iyi olmayacaktır. Kabındaki solüsyonu sürekli yenilemeniz sakıncalıdır. Lens kullanan kişiler hava kirliliğinden dolayı göz kuruluğundan etkileniyorlar. Bu yüzden lens kullanan kişilere filtreli güneş gözlüğü kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Lensin oksijen geçirgenliği ne kadar çoksa göz o kadar iyi beslenir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir