Makyaj Yapmanın 4 Temel Püf Noktası

Makyaj günlük yaşamda hemen her kadının başvurduğu yöntemler arasında. Öyle ki, kadınların makyajlı hali ile makyajsız hali kimi zaman ciddi farklılıklar gösterebiliyor zira doğru yapılan bir makyaj kadını olduğundan daha genç ve daha güzel gösteriyor ama bunun olabilmesi için doğru bir biçimde makyajın yapılması şart.

İşte daha güzel görünmek için makyaj yaparken bilinmesi gerekenler:

makyaj

makyaj

  • Yaşına Uyan Makyaj: Sırf moda diye kişinin kendisine uymayan bir makyajı yapması kendisini olduğundan daha yaşlı gösterebileceği gibi, yaşlı birinin sırf moda diye kendi yaşından daha genç tarzda bir makyaj yapması kendisini absürd durumuna düşürecektir.
  • Kıyafete Uyan Makyaj: Giyilen kıyafetin rengine uyan bir makyaj yapılması işin bir diğer püf noktası. Örneğin koyu tonlarda bir giysi giyildiğinde açık renkte bir makyaj yapılmamalı.
sade göz makyajı

sade göz makyajı

  • Abartıya Kaçmama: Makyajda duruma göre tek bir detay öne çıkmalı. Yani eğer dudaklar öne çıkarılacaksa ruj ağırlıklı ve belirgin olarak kullanılırken, göze ya da yanaklara ilgi çekilmesi engellenmeli. Zira her yere ayrı ayrı odaklanma yapılırsa ortaya palyaço vari bir görünüm ortaya çıkabilir.
  • Kusurları Kapatma: Belki de makyaj yapmanın en temel püf noktası burada. Kişinin gözleri küçük ise gözlerini büyük gösterecek, yine eğer dudakları ufak ise dudaklarını iri gösterecek, eğer alnında lekeler var ise lekeleri kapatacak biçimde bir makyaj uygulamalı.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir