Maydanoz ve Limon Suyu Zayıflatır mı?

Vücudunu forma sokmak ya da formu korumak veya zayıflayabilmek amacı ile pek çok kişi sabahları aç karnına maydanoz veya limon suyu içmeyi tercih ediyor. Son zamanlarda fazlasıyla popüler hale gelen bu yöntemlerin gerçekten işe yarayıp, yaramadığı konusu elbette ki bu durumdan mustarip olan herkesin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

limon suyu

limon suyu

Yıllardır zayıflama ve formu koruma konusunda halk arasında ağızdan ağza dolaşan birbirinden farklı pek çok zayıflama yöntemi bulunuyor. Bu popüler yöntemler arasında da kesinlikle maydanoz veya limon suyu tüketimi öne çıkıyor. Her ne kadar oldukça popüler hale gelse de bu yöntemin herhangi bir bilimsel kesinliği ya da gerçekliği bulunmuyor.

Maydanoz Suyu

Bu durum temel nedeni ise maydanozun suyunda idrar söktürücü olduğundan insanlar, vücutlarından idrar çıkışı olduğunda, şişkinliklerinin azalmasını zayıflama olarak algılayabiliyor. Limonun ise her ne kadar bağırsakları hızlandırıcı ve çalıştırıcı etkisi bulunuyor olsa da zayıflama yönünde herhangi bir etkisi bulunmuyor.

maydanoz suyu

maydanoz suyu

Bu sebeple zayıflama konusunda gerçek ve kaynak gibi bilimsel sonuçları bulunmayan yöntemler yerine uzmanların vücut yapısına özel diyet önerilerinden yararlanılması daha doğru sonuçları, daha kısa sürelerde alabilme fırsatına sahip olunmasını sağlar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir