Meyve-Sebze Diyeti

Hafif Meyve-Sebze Diyetleri

Her zamankinden daha fazla kilo aldığımızı düşündüğümüzde nasıl önlem alacağımızı araştırmaya koyuluruz. Spor yapmak, su içmek gibi alternatiflerin en önde geleni diyet yapmaktır. Birbirinden farklı birçok diyet türünün olduğu ise hepimizin malumu.

Meyve-Sebze Diyeti

Meyve-Sebze Diyeti

Light Diyetler

Hangisini seçmeliyiz? Protein diyetimi, ekspres diyet mi, yoksa diğerleri mi? Sizde benim gibi çok az yiyerek daha çok aç kalmayı sağlayan diyetleri uygulamak konusunda başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız, bir de meyve-sebze diyetini denemelisiniz diye düşünüyorum.

Light Diyet

Light Diyet

Üstelik meyve-sebze diyeti zannedildiğinin aksine bir hafa boyunca uygulandığında bile halsizlik, bitkinlik veya açlığa yol açmıyor. Bu diyet, son dönemde trend olan ve kilolu olsun olmasın çok sayıda insanın vücudunu toksinlerden temizlemek için yaptığı diyetlere benzer etkileri yapıyor ve vücudu toksinlerden arındırıyor. Diyetin sonunda zindeleştiğinizi hissediyorsunuz. Uygulanışı da kolay üstelik:

Sabah kahvaltısında:

Bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği, zeytinyağı,

Domates-salatalık-biber ve çaydan oluşan hafif bir menü

Ara öğünde bir porsiyon meyve

Öğle yemeğinde:

Sebze yemeği, yoğurt, ekmek,

Akşam yemeğinde:

Protein almak için bir porsiyon tavuk veya balık,

Salata,

Farklı bir sebze-meyve diyeti uygulamak için bir gün sadece meyve ve diğer gün sadece sebze tüketerek te diyet yapabilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir